Zaproszenie na herbatkę
środa, 13 Listopada 2013
Czy zdarzyło Ci się kiedyś pić herbatę podobną do tej na zdjęciu? Mamy nadzieję, że nie :) W tym roku akademickim kontynujemy badanie wpływu twardości wody na właściwości fizyczne herbaty. Oprócz oczywistych walorów naukowych i dydaktycznych nasz eksperyment ma na celu odpowiedzieć na pytanie: z jakiej wody najlepiej przyrządzić herbatę? Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy na spotkania Koła Naukowego Fizyków odbywające się w sali 102/1 budynku Wydziału Fizyki w każdy czwartek o godzinie 17:00.
Elwira Borawska
Informacja o studiach doktoranckich na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
wtorek, 14 Czerwca 2011
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w II rekrutacji do programu Międzynarodowych
Projektów Doktoranckich "Międzynarodowe studia doktoranckie z podstawowych
problemów kwantowej grawitacji i kwantowej teorii pola". Termin składania
dokumentów mija 20 czerwca 2011 r. Więcej informacji można znaleźć na
stronie: http://phd-mpd.fuw.edu.pl/second-recruitment.html.
Magdalena Mirecka, Project Manager
Institute of Theoretical Physics, University of Warsaw
Konkurs Wiedzy o Fundacji Nanonet i Nanotechnologii
wtorek, 7 Czerwca 2011
Szanowni Państwo,
w dniach od 08-22 czerwca 2011 na łamach naszego Portalu www.nanonet.pl
Wycieczka do laboratorium akredytowanego firmy Plum
czwartek, 2 czerwca 2011
Elwira Borawska
Sekrety żarówek
poniedziałek, 11 Kwietnia 2011
Nieustannie przez ponad cztery miesiące zgłębiamy tajemnice żarówek. Przez zdejmowanie charakterystyk prądowo-napięciowych i analizę danych potwierdziliśmy kilka stawianych przez nas hipotez. Niebawem ukaże się sprawozdanie, w którym zawrzemy nasze dotychczasowe spostrzeżenia dotyczące żarówek.
Elwira Borawska
Informacja
wtorek, 22 Marca 2011
Witam, jesteśmy międzynarodową organizacją działającą w ponad 90 krajach. Naszym głównych celem jest umożliwienie studentom kierunków technicznych odbycie staży zagranicznych. Obecnie na naszej stronie: www.iaeste.pl w aktualności można znaleźć wolne oferty praktyk oraz dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za cały proces. Zostały nam wolne oferty praktyk z fizyki dlatego też zwracamy się do Państwa jako osób bezpośrednio związanych z danym kierunkiem. Zachęcam do zapoznania się!!!
Pozdrawiam,
Marzena Hołownia
National Secretary
of IAESTE Poland
marzena.holownia@iaeste.pl
Informacja z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
czwartek, 24 Lutego 2011
Zapraszamy do udziału w II rekrutacji do programu Międzynarodowych
Projektów Doktoranckich "Międzynarodowe studia doktoranckie z podstawowych
problemów kwantowej grawitacji i kwantowej teorii pola". Termin składania
dokumentów mija 1 czerwca 2011 r.
Więcej informacji można znaleźć na
stronie: http://phd-mpd.fuw.edu.pl/home.html.
Z poważaniem,
Magdalena Mirecka, Project Manager
Institute of Theoretical Physics, University of Warsaw
Nasza działalność w roku akademickim 2010/2011
czwartek, 13 Stycznia 2011
Strona naszego Koła Naukowego była przez jakiś czas niewątpliwie "zamrożona", powodem tego była min. absorbująca praca w laboratorium. W listopadzie skończyliśmy projekt dotyczący elektrolitów stworzonych z artykułów spożywczych, "Warzywa i owoce w laboratorium". Obecnie zajmujemy się badaniem właściwości żarówek- zainteresowanych tematem zapraszamy w czwartek o godzinie 17:30.
Elwira Borawska
I znów przyszła wiosna!
środa, 24 Marca 2010
Termometry za oknem do kilku dni wskazują temepraturę powyżej 10 stopni, to też czas najwyższy na wiosenne porządki na stronie Koła Naukowego ;) Złogi śniegu już stopniały, warto więc zapoznać się z poradnikiem Jak chodzić po wodzie?.
Łukasz Łada
Zaproszenie
Środa, 24 Marca 2010
Drogie koleżanki i koledzy,
Koło Naukowe Chemików działające przy Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku ma zaszczyt zaprosić na studencko – doktoranckie Ogólnopolskie Mikrosympozjum Chemików „Chemia – przyszłość zaczyna się dziś”, które odbędzie się w dniach 21 – 23 maja 2010 r. w Białymstoku. Patronat Honorowy nad konferencją objął dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego dr hab. Anatol Kojło, prof. UwB. Opiekunami merytorycznymi przedsięwzięcia są dziekan - dr hab. Anatol Kojło, prof. UwB oraz opiekun Koła Naukowego Chemików - dr Agnieszka Wilczewska z Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.
Chemia jest współcześnie jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin nauki. Nawiązując do hasła, które będzie przyświecać mikrosympozjum, chcemy ukazać jak ważna jest wymiana doświadczeń pomiędzy Kołami Naukowymi oraz pozostałymi instytucjami zrzeszającymi młodych chemików oraz studentów nauk pokrewnych, transfer wiedzy oraz integracja, studentów i doktorantów. To z tych środowisk wywodzą się pasjonaci, którzy często wiążą swoją przyszłość z nauką, to właśnie młodzi ludzie niosą w sobie potencjał edukacyjny i mają największy wpływ na przyszłość.
W ramach promocji przedsiębiorczości wśród studentów przewidzieliśmy warsztaty z zakresu autoprezentacji przeprowadzone pod okiem specjalistów z Biura Karier Uniwersytetu w Białymstoku. Mają za zadanie wypracować wśród uczestników umiejętność kreowania pierwszego wrażenia oraz pomóc młodzieży akademickiej odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.
Oprócz studenckich sesji wykładowo – posterowych uczestnicy mikrosympozjum będą mieli ponadto możliwość wzięcia udziału w prelekcjach wygłoszonych w trakcie VIII Środowiskowej Konferencji Chemików organizowanej przez Instytut Chemii.
Mamy nadzieję, że Nasze spotkanie będzie nie tylko ucztą intelektualną, ale również okazją do nawiązania nowych wspaniałych przyjaźni.
Z wyrazami szacunku
Magdalena Kierkowicz
Prezes Koła Naukowego Chemików UwB
Zaproszenie
Środa, 24 Marca 2010
Szanowni Państwo!
Koło Naukowe Fizyków Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na IX Ogólnopolską Konferencję Kół Naukowych Fizyków „Piknik Naukowy 2010”, która odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia 2010 r. w Brennej.
W trakcie konferencji odbędzie się kilka sesji wykładowych poświęconych zagadnieniom fizyki teoretycznej, doświadczalnej, stosowanej (biofizyki, fizyki medycznej, geofizyki etc.) oraz jej metodom matematycznym i komputerowym. Tradycyjnym elementem jest również sesja posterowa. Oprócz możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć oraz zapoznania się z dorobkiem kół naukowych z całej Polski, konferencja pozwala na nawiązanie bliższej znajomości i współpracy pomiędzy jej uczestnikami. Sprzyjają temu niepowtarzalne wieczory integracyjne. Nie sposób zapomnieć o wybitnych przedstawicielach polskiej fizyki, którzy corocznie przyjmują nasze zaproszenia, aby wspólnie zgłębiać tajemnice tej fascynującej nauki.
„Piknik Naukowy” stanowi także wyjątkową okazję do odpoczynku od zgiełku, stresu i hałasu wielkich miast akademickich oraz zapoznania się z urokami pięknego kryształu górskiego Beskidu Śląskiego.
Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja stanowi wyśmienitą okazję do poszerzania wspólnych zainteresowań. Więcej informacji na temat „Pikniku Naukowego 2010” można znaleźć na stronie internetowej http://knf.us.edu.pl/konf2010/
W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszam,
Jakub Spiechowicz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Zaproszenie
Środa, 11 Listopada 2009
Szanowni Państwo,
Z okazji 5-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w dniach 23-28 listopada 2009r. odbędzie się konferencja pt: "Zaawansowane technologie przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów".
Wydarzenie to ma na celu pokazanie możliwości jakie niesie ze sobą wykorzystanie Funduszy Europejskich w rozwijaniu nowych technologii takich dziedzin nauki jak nano i biotechnologia, ekologia, inżynieria materiałowa i inne.
Rozwój nauki w Polsce a poprzez to pobudzanie do nowych innowacyjnych pomysłów jest szansą, aby być kopalnią wiedzy i technologii dla całej Europy.
Konferencja ta jest skierowana głównie do studentów i doktorantów, którzy tworzą nową rzeczywistość dzięki swojej pracy i pomysłom.
Pragniemy dać im szansę prezentacji własnych wyników badawczych, osiągnięć oraz pomysłów. Konferencja odbywa się z wykorzystaniem jednego z najpopularniejszych i największych nośników informacji jakim jest Internet. Na stronie www.wirtualnakonferencja.pl można dokonywać rejestracji oraz zgłosić swoje wystąpienia. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w cyklu wykładów tworzonych przez autorytety z całej Polski.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Fundacji NANONET
Informacja organizacyjna
Wtorek, 3 Listopada 2009
Spotkanie Członków Koła Naukowego w czwartek piątego listopada zostało odwołane. Spotykamy się w przyszłym tygodniu, w czwartek dwunastego listopada o godzinie 17:00.
Łukasz Łada
Nowa strona, nowe logo, wciąż ten sam cel
Poniedziałek, 26 Października 2009
Po chwili nieobecności w globalnej sieci startujemy dziś z nową odsłoną strony Koła Naukowego Fizyków Uniwersytetu w Białymstoku.
Zmiana graficzna strony, lub jak kto woli jej layoutu :), spowodowana jest poniekąd zmianą administratora strony, który z tego miejsca gorąco pozdrawia Małgorzatę Zajączkowską za jej dotychczasową ciężką pracę włożoną w ten projekt :)
Strona startuje z kompletną zawartością jej poprzedniczki. Brakujące opisy działalności koła w roku akademickim 2008/2009 oraz jego bieżące projekty uzupełnią odpowiednie działy w najbliższym czasie.
Łukasz Łada
Zadaj pytanie fizykowi
Niedziela, 25 Maja 2008
Jest coś z dziedziny fizyki co Cię itneresuje, jednak nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jeśli tak, to skorzystaj ze strony "zadaj pytanie fizykowi".
Małgorzata Zajączkowska
Zjawiska pogodowe uwiecznione na fotografii
Sobota, 24 Maja 2008
20 najbardziej niesamowitych i niespotykanych zjawisk pogodowych można obejrzeć na stronie magazynu The List Universe. Wiele z nich jest tak rzadkich, że pewnie większość z nas nie zobaczy ich w całym swoim życiu, jednak warto wiedzieć, że takie są.
Małgorzata Zajączkowska
"Pole elektromagnetyczne w mojej mikrofalówce"
Niedziela, 4 Maja 2008
Zapraszamy do samodzielnego wykonania doświadczenia w domu pt.: "Pole elektromagnetyczne w mojej mikrofalówce". Wykonanie jest bardzo proste. Należy potarkować czekoladę, rozłożyc ja na papierze, papier włożyć do mikrofalówki tak, żeby sie nie kręcił (najłatwiej usunąć talerz i położyć jakaś deskę) i nastawic na nagrzewanie (czas zależy od mocy mikrofalówki, jednak nie powiniene być zbyt długi). Podczas pracy mikrofalówki obserwujemy jak topi się czekolada. Gdy będa widoczne jakies kształty zrób zdjęcie i wyślij do nas. Powodzenia!
Małgorzata Zajączkowska
Zaproszenie
Sobota, 5 Kwietnia 2008
W dniu 8 kwietnia, w sali 203, o godzinie 12:15 rozpocznie się spotkanie seminaryjne, na którym referat pt.: "Galaktyki Seyferta 1 o szerokich i wąskich liniach emisyjnych" przedstawi dr Marek Nikołajuk. (więcej...) Natomiast o godzinie 14:15 odbędzie się spotkanie seminaryjne na ktorym referat pt.: "Jednoosiowa anizotropia warstw kobaltu indukowana morfologią powierzchni Si(111)" przedstawi dr Andrzej Stupakiewicz. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Małgorzata Zajączkowska
Zaproszenie
Niedziela, 30 Marca 2008
W dniu 1 kwietnia, w sali 203, o godzinie 12:15 rozpocznie się spotkanie seminaryjne fizyki teoretycznej, na którym referat wygłosi mgr Andrzej Branicki o podstawach obserwacyjnych danych astronomicznych. Natomiast o godzinie 14:15 rozpocznie się spotkanie seminaryjne, na ktorym referat pt.: "Tensor natężeń i niezmienniki w opisie oddziaływań" przedstawi dr hab. Krzysztof Szymański, prof.UwB.
Małgorzata Zajączkowska
Nowy dział
Sobota, 29 Marca 2008
Powstała nowa zakładka "Czytelnia". Będą sie tam ukazywać artykuły naukowe z popularnych czasopism. Na razie nie wiadomo z jaka częstotliością, dlatego zachęcamy do lektury newsów po lewej ;).
Małgorzata Zajączkowska
Informacja organizacyjna
Środa, 26 Marca 2008
Najbliższe spotkanie w piątek (28 marca br.) W planach wycieczka do laboratorium oczyszczalni ścieków Wodociągi Białostockie Sp. z o.o., wyjazd o 10.00 sprzed gmachu Wydzialu Fizyki
Małgorzata Zajączkowska
Uruchomienie strony Koła Naukowego
Wtorek, 25 Marca 2008
Ruszyła strona koła naukowego fizyków na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Jak na razie w większości jest w budowie, jednak z czasem będzie rozbudowywana, więc zapraszamy regularnie.
Małgorzata Zajączkowska